ενημερωση ιανουαριος 2017

Σχολικό έτος: 2016-2017

Η ανακύκλωση στο σχολείο μας συνεχίζεται μα τον ίδιο ζήλο, που ξεκίνησε τη φετινή χρονιά. Υπάρχουν γονείς και μαθητές, που νοιάζονται εξαιρετικά, γι' αυτή τη δραστηριότητα, αλλά κι άλλος κόσμος, που δεν έχει σχέση με το σχολείο μας. Τους ευχαριστούμε θερμά. Στόχος μας να διπλασιάσουμε την περσινή μας απόδοση. Ήδη την έχουμε ξεπεράσει.

Πάνω: Ηλεκτρικές συσκευές.

Πάνω: Το εργαστήρι μας, όπου συγκεντρώνονται μαθητές στα διαλείμματα και λύνουν συσκευές

που έχουν να μας δώσουν ακριβό υλικό.

Ήδη μέχρι σήμερα, 25 Γενάρη 2017, έχουμε συγκεντρώσει και παραδώσει πάνω από 500 κιλά pet.

Το χαρτί, είναι το κύριο υλικό ανακύκλωσης για μας. Δεν φέρνουν μόνο γονείς και μαθητές, αλλά παίρνουμε και

από διάφορα γραφεία, σπίτια, άλλα σχολεία κ.λ.π.

Η άνω ποσότητα χαρτιού, περιμένει να παραδοθεί στην εταιρεία ανακύκλωσης. Το χαρτί σ' αυτή τη συγκεκριμένη

φωτό, είναι αξίας περίπου 50€.

Μαθητές, που στο διάλειμμα, ξεχωρίζουν το χαρτί σε λευκό και ανάμικτο.

25/01/2017   ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ